Aktualności

I posiedzenie doraźnego zespołu roboczego ds. monitorowania skutków społeczno-gospodarczych pandemii SARS-CoV-2

2020.07.10 10:00 , aktualizacja: 2020.07.10 10:49

Autor: Ewelina Mikulska (KM), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

I posiedzenie doraźnego Zespołu roboczego ds. monitorowania skutków społeczno-gospodarczych pandemii SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego, działającego w ramach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie mazowieckim

 

22 czerwca br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbyło się I posiedzenie doraźnego Zespołu roboczego ds. monitorowania skutków społeczno-gospodarczych pandemii SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego. Funkcjonuje on w ramach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie mazowieckim. Głównym tematem spotkania była sytuacja na mazowieckim rynku pracy, którą przybliżyli zaproszeni na posiedzenie goście: Tomasz Sieradz – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie oraz Katarzyna Kozakowska -  Kierownik Wydziału Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy.

 

Członkowie zespołu zapoznali się z informacjami na temat instrumentów wsparcia przysługującym przedsiębiorcom w związku z trwającą pandemią, stopniem ich wykorzystania oraz ilością środków przeznaczonych na ten cel. Mieli również okazję dowiedzieć się w jaki sposób sytuacja epidemiczna wpłynęła na stopę bezrobocia w poszczególnych powiatach oraz w jakich branżach planowane są największe zwolnienia grupowe.

 

Podczas posiedzenia wypracowano oraz przyjęto regulamin zespołu, omówiono również sytuację środowiska artystycznego na Mazowszu oraz zadecydowano o temacie kolejnego posiedzenia zespołu.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 4696 kB, Liczba pobrań: 134

Liczba wyświetleń: 58

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.