Aktualności

Posiedzenie prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie mazowieckim 14 maja br.

2020.05.15 13:30 , aktualizacja: 2020.05.15 13:46

Autor: Ewelina Mikulska (KM), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

14 maja br. odbyło się posiedzenie prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie mazowieckim, poświęcone głównie dyskusji na temat bieżącej sytuacji województwa mazowieckiego związanej z pandemią oraz działaniami podejmowanymi w zakresie przeciwdziałania SARS-CoV-2. 

 

Informacje na temat działań Samorządu Województwa Mazowieckiego w tym zakresie przedstawił pan Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, Wiceprzewodniczący WRDS.  

Aktualne dane o sytuacji epidemiologicznej oraz działaniach rządu, związanych również z odmrażaniem gospodarki zaprezentował członkom prezydium pan Konstanty Radziwiłł – Wojewoda Mazowiecki

 

Dyskusja skupiła się głównie na problemach gospodarczych oraz biurokratycznych z którymi muszą się mierzyć przedsiębiorcy chcący otrzymać pomoc. Prezydium podjęło także decyzję o konieczności powołania doraźnego zespołu roboczego, który zajmie się monitorowaniem skutków społeczno-gospodarczych pandemii.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 4972 kB, Liczba pobrań: 161

Liczba wyświetleń: 76

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.