Konkursy fotograficzne

Konkurs fotograficzny „Tamara dziś”

2020.07.10 14:15 , aktualizacja: 2020.07.10 14:26
Autor: Milena Kolibczyńska ( Muzeum Mazowieckie w Płocku), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk
w kole wpisany fragment obrazu Łempickiej obok naszkicowany pastelami aparat fotograficzny Plakat wydarzenia

Muzeum Mazowieckie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Tamara dziś”.

 

Czeka na zdjęcia inspirowane twórczością Tamary Łempickiej uwzględniające kontekst współczesności. Niepublikowane dotąd prace (maksymalnie trzy) należy nadsyłać do 1 grudnia 2020 r. na adres .

Laureat pierwszej nagrody otrzyma 2 tys. zł, drugiej – 1,5 tys., trzeciej – 1 tys. Przewidzieliśmy także trzy wyróżnienia po 500 zł.

 

Dodatkowymi nagrodami będzie kwalifikacja do wystawy pokonkursowej, „preludium” do otwarcia pierwszej w Polsce stałej wystawy sztuki art déco Muzeum Mazowieckiego w Płocku, przy ul. Kolegialnej 6. Gwiazdą owej ekspozycji będzie Tamara Łempicka i jej „Martwa natura”.

 

Po 10-letniej przewie Muzeum Mazowieckie w Płocku wraca do idei konkursów fotograficznych inspirowanych wielką sztuką i współczesnością. Dotychczas zorganizowało konkursy poświęcone m.in. Chełmońskiemu, Wyspiańskiemu i Chopinowi. Konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a poziom prac był bardzo wysoki.

 

Regulamin konkursu dostępny na: www.muzuemplock.eu .

 

 

 Życzymy powodzenia!

 

Prace oceniać będą:

Artur Kras, fotograf od 1980 r. specjalista fotografii reklamowej, uczestnik plenerów fotograficznych w Polsce, w Niemczech, w Czechach i na Litwie, juror konkursów fotograficznych, nauczyciel fotografii, instruktor w Domu Kultury w Płocku i Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, autor i współautor licznych wystaw i projektów fotograficznych, organizator plenerów fotograficznych „Oto Ja” w DPS Zakrzewo, w latach 2004-14 Prezes Płockiego Towarzystwa Fotograficznego im. Aleksandra Macieszy, aktualnie kierownik Działu Animacji w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki.

 

Arcadius Mauritz – portrecista, fotograf mody. Twórca, wykładowca, czasem filmowiec. W wolnych chwilach – muzyk. Od 2014 r. na stałe mieszka i działa w Warszawie, gdzie całkowicie poświęcił się fotografii. W 2018 r. obchodził 10lecie pracy twórczej. Laureat prestiżowej nagrody VIVA! Photo Awards 2017 w kategorii MODA. Ambasador marek fotograficznych OLYMPUS, EIZO, PEAK DESIGN. Zrealizował komercyjne projekty zdjęciowe m.in. dla : Estée Lauder, Electrolux, STOCK Spirits, Essilor Polonia, L`OREAL.

 

Grzegorz Piaskowski – fotograf i antropolog. Laureat ogólnoświatowych konkursów fotograficznych, takich jak: CBRE Urban Photographer of the year (2015), , ImAge Photography Award (2016), Street Photography Awards 2016,  International Photographer of the Year (2017) i innych. Jego zdjęcia można oglądać w galeriach, albumach oraz magazynach w Polsce i za granicą. Zawodowo jest etnologiem i zajmuje się polską kulturą ludową, antropologią współczesności, sztuką Dalekiego Wschodu. Pracuje w Muzeum Mazowieckim w Płocku jako kierownik działu etnografii.

 

Andrzej Świetlik – fotograf, współautor filmów, akcji artystycznych i projektów multimedialnych, absolwent ASP w Warszawie, współzałożyciel grupy twórczej Łódź Kaliska. Mieszka w Warszawie. Od lat 90. XX w. niezależnie od współpracy z grupą Łódź Kaliska, stał się znany z fotografii portretowej i prac realizowanych dla rynku reklam. Współpracował z wiodącymi ilustrowanymi magazynami, oraz zapewniał ilustracje do wywiadów prasowych.

Liczba wyświetleń: 951

powrót