Zaproszenia

Zaproszenie - Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica z unijnym dofinansowaniem

2018.02.22 13:40

W podwarszawskich Ząbkach, dobiega końca budowa jednego z najnowocześniejszych nie tylko w kraju, ale i w Europie szpitali psychiatrycznych. To także jedna z największych inwestycji dofinansowanych z mazowieckiego RPO 2014-2020. Projekt otrzyma ponad 95,8 mln zł, a całkowita jego wartość to aż 137,1 mln zł. Pierwsi pacjenci rozpoczną leczenie już w połowie roku.

więcej o: Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica z unijnym dofinansowaniem

Zaproszenie - Ponad 1,2 mln zł na przebudowę drogi w powiecie płońskim

2018.02.22 12:25

Ponad 100 mln zł z budżetu Mazowsza trafi do trzydziestu sześciu powiatów. Na wsparcie może liczyć również powiat płoński, który otrzyma ponad 1,2 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 3743W Zawidz-Osiek-Włostybory-Koziebrody-Raciąż. Już jutro umowę na dofinansowanie inwestycji podpiszą marszałek Adam Struzik, starosta płoński Andrzej Stolpa oraz członek zarządu powiatu Elżbieta Grodkiewicz.

więcej o: Ponad 1,2 mln zł na przebudowę drogi w powiecie płońskim

Zaproszenie - Zespół Szkół nr 2 w Ciechanowie przejdzie termomodernizację

2018.02.22 11:30

Dzięki wsparciu środków unijnych Zespół Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie przejdzie termomodernizację. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma 1,3 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020. Jutro umowę w tej sprawie podpiszą Elżbieta Szymanik, zastępca dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych oraz władze powiatu ciechanowskiego.

więcej o: Zespół Szkół nr 2 w Ciechanowie przejdzie termomodernizację

Zaproszenie - Szachy w mazowieckiej szkole

2018.02.22 10:20 , aktualizacja: 2018.02.22 11:00

Rozwija umiejętność logicznego i analitycznego myślenia, ćwiczy pamięć, uczy cierpliwości i dyscypliny, znakomicie wpływa na koncentrację i kreatywność – mowa o grze w szachy. Ta wielowiekowa gra jest również doskonałym sposobem na zdobycie nowej wiedzy i spędzenie czasu wolnego. Teraz dzięki programowi „Szachy w mazowieckiej szkole” uczniowie z 50 szkół na Mazowszu będą mogli poznać wszystkie jej zalety. Już jutro w Ciechanowie o założeniach projektu opowiedzą marszałek Adam Struzik oraz pomysłodawcy.

więcej o: Szachy w mazowieckiej szkole

Zaproszenie - Spotkanie z marszałkiem Adamem Struzikiem w Kampinosie

2018.02.16 15:15

Jutro marszałek Adam Struzik spotka się z radnymi i sołtysami z gminy Kampios. Spotkanie będzie okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Stare Gnatowice. Jutro również oficjalnie do użytku zostanie oddany prawie trzykilometrowy chodnik przebiegający przez Kampinos i Komorowo. Jego budowa była możliwa dzięki środkom z budżetu Mazowsza. Na ten cel przeznaczono blisko 3,5 mln zł.

więcej o: Spotkanie z marszałkiem Adamem Struzikiem w Kampinosie

Zaproszenie - Wspracie z UE na termomodernizację Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu i zakup wozu strażaciego dla gminy Ciepielów

2018.02.16 12:10

Gmina Szydłowiec zainwestuje ponad 450 tys. zł z funduszy unijnych w termomodernizację budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu. Natomiast do Gminy Ciepielów trafi ponad 320 tys. zł na zakup wozu strażackiego oraz sprzętu przeciwpowodziowego. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty otrzymają łącznie ponad 770 tys. zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020.

więcej o: Wspracie z UE na termomodernizację Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu i zakup wozu strażaciego dla gminy Ciepielów

Zaproszenie - Muzeum w Szydłowcu będzie miało nową siedzibę

2018.02.15 12:35 , aktualizacja: 2018.02.15 12:45

Znane z unikatowych eksponatów, obchodzące w tym roku jubileusz 50-lecia, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu wkrótce zyska nową siedzibę. Inwestycja warta 8,4 mln zł zrealizowana zostanie w całości ze środków z budżetu Mazowsza.

więcej o: Muzeum w Szydłowcu będzie miało nową siedzibę

Zaproszenie - Mazowsze chce dołączyć do Programu Operacyjnego Polska Wschodnia

2018.02.15 09:05

Program Operacyjny Polska Wschodnia to dodatkowe fundusze unijne (poza pieniędzmi z regionalnych programów operacyjnych), z których korzystają mniej zamożne województwa: podlaskie, lubelskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie i świętokrzyskie. Niektórym obszarom Mazowsza zarówno geograficznie, jak i ekonomicznie bliżej jest do wschodnich regionów Polski. Potrzebują więc podobnego wsparcia ze strony UE. Starania o nie podjął właśnie marszałek Adam Struzik.

więcej o: Mazowsze chce dołączyć do Programu Operacyjnego Polska Wschodnia

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.