Aktualności

Bój strażaków i nowa świetlica w gminie Korczew

2017.07.17 15:45 , aktualizacja: 2017.07.17 16:09

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Ochotnicy z gminy Korczew sprawdzili umiejętności podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych na boisku w Tokarach. Z uczestnikami rywalizacji spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

W zawodach uczestniczyło pięć drużyn Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy. Dodatkowo, za zgodą sędziów, w rywalizacji wystąpił zespół młodzieżowy OSP Korczew. Zwycięzcą została reprezentacja OSP Tokary, kolejne miejsca zajęły: OSP Szczeglacin, OSP Korczew, OSP Nowy Bartków i OSP Ruda. Wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska udekorowała triumfatorów.

 

Świetlica oddana do użytku

Choć druhowie z OSP Ruda spodziewali się lepszego wyniku w zawodach, to na szczęście mieli inne powody do radości – tego samego dnia otwarto nową świetlicę w Rudzie. Wyremontowany budynek pełni podwójną funkcję. To nie tylko świetlica wiejska, ale także strażnica ochotników z Rudy. Dzięki wsparciu ze środków unijnych budynek odnowiono, a także dokupiono wyposażenie.

 

W ramach remontu wymieniono wszystkie instalacje i pokrycie dachowe. Świetlicę ocieplono, zyskała też nowe okna i drzwi. Teren wokół został utwardzony i ogrodzony. Dodatkowo zakupiono wyposażenie umożliwiające organizowanie spotkań oficjalnych i organizację imprez: chrzcin, komunii czy styp.

 

Ponad połowa z Unii Europejskiej

Łączna wartość inwestycji w Rudzie wyniosła 262 572,05 zł. Dofinasowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007–2013 wyniosło prawie 140 tys. zł. Pozostała kwota pochodziła z budżetu gminy Korczew.

  • Grupa strażaków na boisku w strojach bojowych dobiega do zwiniętych węży Druhowie w trakcie zaciętej...
  • Polityk i inni oficjele ze statuetkami. Jedną dostał młody strażak Wicemarszałek Janina Ewa...
  • Gospodarz w strażackim uniformie przemawia przez mikrofon. W tle wejście do świetlicy Wójt Sławomir Wasilczuk...

Liczba wyświetleń: 288

powrót