Samorząd Województwa Mazowieckiego

Newsletter

Narzędzia / Ustawienia

w całym serwisie

Menu główne / Nawigacja

Serwis informacyjny

  • O tym, że Polska jest pełna interesujących miejsc, oferujących nie tylko wypoczynek, ale i wiele atrakcji turystycznych, nie trzeba nikogo przekonywać. Jak znaleźć te znajdujące się w pobliżu linii kolejowych? Z pomocą przychodzą Koleje Mazowieckie.
  • Uroczyste przekazanie do użytku 6 nowych ambulansów sanitarnych, zakupionych ze środków własnych WSPRiTS „Meditrans”, odbyło się 5 sierpnia na terenie Oddziału Techniczno-Administracyjnego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SP ZOZ przy ul. Woronicza 19 w Warszawie.
  • W pierwszych dniach Powstania Warszawskiego na Woli Niemcy wymordowali kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Pod tablicą upamiętniającą te wydarzenia w Szpitalu Zakaźnym hołd ofiarom złożyli członek zarządu Elżbieta Lanc i Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.
  • Marszałek Adam Struzik kategorycznie sprzeciwia się planowanemu przez PiS podziałowi województwa mazowieckiego. Jak podkreśla, to niezgodne z prawem i zaszkodzi całemu regionowi.
  • Ponad 1,2 mln zł samorząd Mazowsza przeznaczył na bazę sportową dla subregionu ostrołęckiego. Pieniądze będa przeznaczone na utworzenie lub modernizację 14 obiektów.
  • W ramach Mazowieckiej Pożyczki Płynnościowej firmy z Mazowsza z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, z wszystkich branż, mogą uzyskać na bardzo korzystnych warunkach pożyczkę w wysokości nawet 500 tys. zł.
  • Gmina Liw (powiat węgrowski) otrzyma wsparcie finansowe na wymianę pieców i odnawialne źródła energii w kwocie blisko 860 tys. zł.
  • Władze województwa mazowieckiego przeznaczyły 2,6 mln zł na infrastrukturę sportową w subregionie siedleckim. Zrealizowanych zostanie 29 inwestycji. Dofinansowane będą z autorskiego programu samorządu województwa - Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020. W sumie na Mazowszu będzie zrealizowanych 115 projektów.

Otwarte konkursy ofert

06

sierpnia

czwartek

Sławy, Jakuba, Oktawiana

Wydarzenia
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
         
           

Komunikaty / Konsultacje

Konkursy / Szkolenia

Patronaty / Nagrody / Odznaczenia

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego